High End MUSIC & HOME-CINEMA Produkty

 

 

METROPOLIS SOLUTION

 
 

Konstrukcja czterodrożna symulująca punktowe źródło dźwięku. Najwybitniejsza konstrukcja Manfreda Zollera. Ciągle doskonalona od 1986 roku. Nazwa „Solution” oznacza tu jedyne rozwiązanie, gdy wymagany jest bezkompromisowy dźwięk najwyższej klasy. Wybitna rozdzielczość detali. Solution to zestaw całkowicie przezroczysty akustycznie. Mówi prawdę o nagraniach, nie manipuluje ani barwą, ani równowaga tonalną. Ma wyłacznie cechu dyżych monitorów studyjnych.

Dwa głośniki o średnicy 25 cm odtwarzają bas w pasmie od 18 do 60 Hz. Wyżej pracuje głośnik 7 calowy Audiom, pokrywa zakres 60-400 Hz. Pasmo 400-3000 Hz odtwarza głośnik 5 calowy o ultra lekkiej membranie. Głośnik wysokotonowy to odwrócona kopułka Tioxid.

Ekstremalnie skomplikowana zwrotnica w połączeniu z szybkimi głośnikami z polikewlaru tworzy wyjątkowy i niepowtarzalny dźwięk. Dynamika, ekspresja, brak zakolorowań. Bezlitosna analityczność.

W wersji z oddzielnymi 4 subwooferami Onken o 13 calowych głośnikach Audiom multiferrit prawdopodobnie najlepszy, dynamiczny zestaw głośnikowy na świecie.

  • Wymiary: 135 x 40 x 50 cm.
  • Moc impulsowa: 480 W
  • Impedancja: 4 omy
 

 

 

 

 
 

METROPOLIS REFERENCE System glosnikowy 5.1 klasy State of The Art w obudowach z naturalnego drewna. Cena 100.000 Euro (piec podlogowych paneli i cztery subwoofery).

 
 

 

 

 

     
 

METROPOLIS DTS Music&Test CD

Płyta CD nagrana w systemie 5.1 DTS

Sugerowana cena detaliczna 99 zl

Projektant zestawów głośnikowych – Manfred Zoller i profesjonalny muzyk, gitarzysta jazzowy - Pat Pangea połączyli swe siły, aby stanąć do pracy nad nowym projektem – wydawnictwem płytowym. W roku 2000 przystąpili pierwszych nagrań „surround”, wierząc, iż w przyszłości muzyka będzie nagrywana w formacie wielokanałowym. Była to mieszanka różnych gatunków muzycznych.

Po ośmiu latach słuchania systemów wielokanałowych i zaprojektowaniu kilku zestawów głośnikowych klasy high-end do instalacji 5.1, Manfred Zoller postanowił wykorzystać potencjał formatu DTS.

DTS jest wyjątkowym systemem kodowania dźwięku wielokanałowego, spełniającym wymagania audiofilów w takich dziedzinach jak gładkość brzmienia, dynamika basu i średnicy. DTS umożliwia stworzyć pełny, 3-wymiarowy obraz dźwiękowy. W porównaniu do innych formatów konkurencyjnych, DTS cechuje się o 66% niższą kompresją danych, stąd też oferuje lepszy rezultat brzmieniowy.

Nagranie płyty zajęło 18 miesięcy pracy. Zostały na niej zebrane różne style muzyczne, aby jak najlepiej zaprezentować zalety formatu DTS.

Aby stworzyć poprawną równowagę tonalną nagrań ich jakość była monitorowana w kilku pomieszczeniach odsłuchowych na różnych systemach głośnikowych. Ostateczny mix to rezultat pracy w 4 pomieszczeniach o zróżnicowanej akustyce. Wykorzystano 5 systemów głośnikowych 5.1, począwszy do klasy popularnej, a skończywszy na ekstremalnym systemie high-end Reference za 100 tysięcy €.

Wykorzystane monitory głośnikowe 5.1 to:

  • Metropolis Reference, system 5.1 z 4x15” subwooferami.

  • Metropolis Solution, wersja stereo i 5.1.

  • Metropolis Imaginations, system 5.1 z 2x12” subwoferami.

  • Metropolis Impression system 5.1 z jednym 10” subwooferem.

Muzyka: nuJazz, Drum&Bass, House/Techno, Ambient, Ethno.

Płyta zawiera także sygnały testowe.